Share:
 

Round Highlights

Season 
Round Date 

Best Batting Performances

ScorePlayerClubGradeRndInnsOpposition
151 Nikhil Ninan West Pennant Hills Cherrybrook Cricket Club B Grade3 1 Asquith Rugby League Cricket Club
119* Angus Farrell Mount Colah Cricket Club D Grade3 1 Kissing Point Cricket Club
115 Wayne Slawski Normanhurst-Warrawee Cricket Club B Grade3 1 West Pennant Hills Cherrybrook Cricket Club
114* Karthik Ramesh Normanhurst-Warrawee Cricket Club B Grade3 1 West Pennant Hills Cherrybrook Cricket Club
105* Craig Woods Normanhurst-Warrawee Cricket Club C3 Grade3 1 West Pennant Hills Cherrybrook Cricket Club
105* Gajen Lakshmanarajah Hornsby District Cricket Club C4 Grade3 1 Kissing Point Cricket Club
102 Sebastian Eliasson Berowra Cricket Club Inc. C Grade3 1 St Ives Wahroonga Cricket Club
100 Michael Devitt Normanhurst-Warrawee Cricket Club Kookaburra Cup3 1 West Pennant Hills Cherrybrook Cricket Club
98 Liam P Finucane Kenthurst Upper Hills Cricket Club D Reserve Grade3 1 St Ives Wahroonga Cricket Club
97 Lakshan Perera Sydney Lions Sports Club C Grade3 1 West Pennant Hills Cherrybrook Cricket Club

Best Bowling Performances

BowlPlayerClubGradeRndInnsOpposition
6/20 Craig Henson Kenthurst Upper Hills Cricket Club C Grade3 1 Castle Hill RSL Cricket Club
6/23 Nirav Desai West Pennant Hills Cherrybrook Cricket Club D Reserve Grade3 1 Berowra Cricket Club Inc.
6/36 Lachlan Bailey Normanhurst-Warrawee Cricket Club C3 Grade3 1 West Pennant Hills Cherrybrook Cricket Club
6/45 Tim A Love Kissing Point Cricket Club A Grade3 1 Hornsby District Cricket Club
6/48 Matthew P Buwalda Hornsby District Cricket Club Kookaburra Cup3 1 Castle Hill RSL Cricket Club
5/9 Rashmintha Walawage West Pennant Hills Cherrybrook Cricket Club Under 14s6 1 Hornsby District Cricket Club
5/12 Morgan Hamer Hornsby District Cricket Club C Reserve Grade3 1 West Pennant Hills Cherrybrook Cricket Club
5/15 Samuel Miller Castle Hill RSL Cricket Club C3 Grade3 1 Sydney Lions Sports Club
5/17 Waris Trehan West Pennant Hills Cherrybrook Cricket Club C Reserve Grade3 1 Hornsby District Cricket Club
5/23 Bradley F Fiedler Berowra Cricket Club Inc. A Grade3 1 St Ives Wahroonga Cricket Club
5/24 Oliver Goris Berowra Cricket Club Inc. Under 15s6 1 Hornsby District Cricket Club
5/24 Siddharth Singh Beecroft Cricket Club B Reserve Grade3 1 Glenorie District Cricket Club
5/25 Nicholas J White Asquith Rugby League Cricket Club A Grade3 1 Glenorie District Cricket Club
5/27 Ben M Hunter Berowra Cricket Club Inc. C Grade3 1 St Ives Wahroonga Cricket Club
5/28 Alec Drummond St Ives Wahroonga Cricket Club C3 Grade3 1 Berowra Cricket Club Inc.
5/32 Daanish Rashid Sydney Lions Sports Club C Grade3 1 West Pennant Hills Cherrybrook Cricket Club
5/33 Chris Lawrence Glenorie District Cricket Club A Grade3 1 Asquith Rugby League Cricket Club
5/46 Callum W Birrell Berowra Cricket Club Inc. B Grade3 1 St Ives Wahroonga Cricket Club
5/49 Travis Vincent Berowra Cricket Club Inc. B Reserve Grade3 1 Hornsby District Cricket Club

Hat-Tricks

Consec WktsPlayerClubGradeRndInnsOpposition
3Morgan Hamer Hornsby District Cricket Club C Reserve Grade3 1 West Pennant Hills Cherrybrook Cricket Club
3Matthew P Buwalda Hornsby District Cricket Club Kookaburra Cup3 1 Castle Hill RSL Cricket Club

Best Fielding Performances

CROSTPlayerClubGradeRndInnsOpposition
40 Ryan D Jones Asquith Rugby League Cricket Club C Reserve Grade3 1 Castle Hill RSL Cricket Club
40 Manoj Patil Beecroft Cricket Club B Reserve Grade3 1 Glenorie District Cricket Club
40 Cameron Bish West Pennant Hills Cherrybrook Cricket Club C Reserve Grade3 1 Hornsby District Cricket Club
40 Cameron Boyd Castle Hill RSL Cricket Club Under 14s6 1 Normanhurst-Warrawee Cricket Club
301Jack Smallhorn Berowra Cricket Club Inc. A Grade3 2 St Ives Wahroonga Cricket Club
310Mitchell Brooks Hornsby District Cricket Club A Grade3 1 Kissing Point Cricket Club

Highest Team Scores

ScoreClubGradeRndInnsOpposition
3/312 Normanhurst-Warrawee B Grade3 1 WPHC Red
9/311 Kissing Point B Reserve Grade3 1 Castle Hill
6/305 Mount Colah D Grade3 1 Kissing Point Red
10/304 Castle Hill B Reserve Grade3 1 Kissing Point
8/286 WPHC Blue B Grade3 1 Asquith Rugby League
8/280 Normanhurst-Warrawee C3 Grade3 1 WPHC
8/275 Berowra B Grade3 1 St Ives
4/272 Berowra C Grade3 1 St Ives
10/254 Hornsby District Kookaburra Cup3 1 Castle Hill
8/254 Kenthurst Upper Hills D Reserve Grade3 1 St Ives

Best Partnerships

P'ShipBatsmanClubGradeRndInnsOpposition
189* A Mahtha - S Vamaraju Normanhurst-Warrawee Black Under 12s6 1 Thornleigh
179* R Khan - J Fernandez Castle Hill C4 Grade3 1 WPHC
168 JW Murray - J Nedbalek St Ives C4 Grade3 1 Kenthurst Upper Hills
142 M Adams - S Eliasson Berowra C Grade3 1 St Ives
125 L Shanks - A Farrell Mount Colah D Grade3 1 Kissing Point Red
121 J Hay - J Ward Castle Hill B Reserve Grade3 1 Kissing Point
118 L Perera - D Rashid Sydney Lions Sports Club C Grade3 1 WPHC
118 D Hinkley - C Mankena Kenthurst Upper Hills C4 Grade3 1 St Ives
110* C Fitzpatrick - C Woods Normanhurst-Warrawee C3 Grade3 1 WPHC
110 M Day - M Devitt Normanhurst-Warrawee Kookaburra Cup3 1 WPHC